Beyazlatmadan sonra dikkat edilcek hususlar

Beyazlatmadan sonra dikkat edilcek hususlar;
Beyazlatma süresince dişlerin geçirgenliği artar. İçtiğimiz kahve 1 birim yerine 3 birim boyuyor demektir. Hassasiyetin artma sebebi de bu geçirgenliğin artmasıdır. Beyazlatma  işlemi sonrasında 24 saat içinde çakma şeklinde hissedilen hassasiyetler olabilir. İşlemden yarım saat önce ve işlem sonrasında alınan ağrı kesici bu hassasiyeti azaltacaktır.

Beyazlatma reaksiyonu 24 saat süreyle devam eder. Bu nedenle işlem sonrası 1 hafta süreyle renklendirici herhangi bir besin (kırmızı şarap, köri soslu besinler, meyve suları, salçalı besinler, çay ve çay çeşitleri, kahve vs.) yiyip içilmemesi gerekmektedir.

İşlem sonrası 1 hafta   süreyle hiç sigara içilmemesi, daha sonra da azaltılmasını tavsiye ederiz. İşlem sonrası tüketilen asitli içecekler hassasiyeti arttırabilir. Bu nedenle 24 saat süreyle bu tür içecekler tüketilmemelidir.

Dişlerin temizliği aynı şekilde yapılmaya devam edilir.

*Web sitemizdeki bilgiler kişileri bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımaz. Tanı ve tedaviye yönelik tüm işlemlerinizi doktorunuza danışarak uygulayınız.